Her finner du en liste over alle båtene som er medlemmer av SSCA. Noen av båtene har en egen artikkel om båten sin, disse båtene er uthevet i tabellen. Klikk på dem for å se bilder og lese mer om båten. Hvis du savner en artikkel om din båt: Ta kontakt med Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den., så hjelper vi deg i gang.

Båtnavn Byggeår Hjemmehavn Eier
ADELANTE 1969  Asker  Brudevoll, Kristin og Ulf
ANNA 1896  Stavanger Vølstad, Per Magne
ARIADNE 1965  Oslo Knut Nilsen og Kathinka Gyllenhammar
BAUTA 1975  Asker Torbergsen, Signe og Alf
BRIS    Oslo Bjørnstad, Ingeborg og Sigurd
BURUS 1956  Norsjø Wyller, Ferdinand
CALIOPE IV    Nesøya Collett, Johan og Eva
CALIOPE V    Nesøya Gjerdrum, Per, Else, Mads og Karine
CHRISTIANIA 1895  Nesøya Brødrene Petersen
COLIN ARCHER 1893  Oslo Norsk Maritimt Museum
COLIN ARCHER II 1937  Drøbak Solhaug, Geir
CONCORDIA 1985  Oslo Sørlie, Øystein
CRUISER    Gørlev, DK Olsen, Flemming
DRØBAK 1970  Drøbak Andersen, Knut Magnus
DØNNING  Ukjent  Oslo  Schou, Jens B.
EJDERN 1927  Gjeving Hageli, Jon Håkon
ELLA  ?  Hamburg Wittern, Uwe
ELSE 1982  Blommenholm Kristoffersen, Ole og Velde, Ellen
FANT 1983  Oslo Skorge, Osmund
FENRIS 1926  Narvik Solheim, Geir
FLEKKERØY    Fredrikstad Berg, Bjørnar
FORTUNA TELL    Leangbukta Hanssen, Terje
FRAM     Blair, Jørn Arne
FRIDA    Sætre Smith, Unni og Arne
FRIGG    Århus Kjærgård, Poul og Pedersen, Ida
FRITHJOF II 1896  Larvik Stiftelsen Losskøyta Frithjof II
FRØYA 1984  Skien Gustavsen, Thor-Erik
FÆRD 1931  Fredrikstad Dale, Erlend Arntzen
FÆRDER 1897  Porsgrunn Beate og Pål Andreassen
GARIBALDI 1989  Fredrikstad Wennesland, Dag Kostøl og Holto, Jan Erik
GODBONDEN 1954  Kolbotn/Fr. stad Salvesen, Einar Birger og Haaland, Live
GRENEN    Ålbæk Sørensen, Bente
GÅSA    Nærsnes Kvarstein, Karen Ræder og Bernt Kristian
HAV 1889  Asker Martinsen,  Thomas
HILDA  1983  Fredrikstad Ottesen, Yngve og Jakobsen, Sefrid
JOMFRUEN 1978  Nøtterøy Nordstaa, Knut
JOSEFA 1927  Skjærhalden Syversen, Svein
JÆRBUEN 1898  Larvik Løwer, Bjørn Terje
KAROLINE 1890  Fredrikstad Skauge, Bente og Per Gunnar Øen Jensen
KATHLEEN II 1984  Larvik Skontorp, Hans Petter
KATRIONA 1949  Fredrikstad Nilsen, Ronald Bjørn
KINGFISHER OF BALTIZAR    Bristol Bull, Richard
KRAGERØ 1920  Fredrikstad Bjørshol, Olav
KRAKA 1975  Sætre Friis, Karen og Henrik
LANGESUND 1893  Skien RS2 Langesund Sameiet/ K.T. Gabrielsen
LAURA 1939  Asperø Sandström, Ulf
LIV 1893  Oslo Smith, Terje og Inger
LOSEN 1932  Oslo Barfod, Lars H
LS UNGOSLO 1903  Oslo UngOslo v/Sundal, Eivin
LØPEREN 1975 Fredrikstad Anne C.Torbergsen
M'LADY OF DOWN 1979 Stavern Svein Flusund
MAAKEN 1918  Oslo Bastiansen, Truls
MARIETO 1978  Bærum Fam. Lien
MARITA 1902  Oslo Otterbeck, Anne Bett og Einar
MARTINE 1993  Fredrikstad Høy, Tore
MINDE 1902  Fredrikstad Torbergsen, Ole
MJØLNER 1907  Vinterbro Kjell Tadvin, Jørgen Tadvin
MOA IV  1982  Oslo Kaastad, Espen og Ørjavik, Elisabeth
MOHAWK II 1904  Oslo Oslo KFUM sjøkorps 1, v/ Ø. Berntsen
MULIUS 1936 Nesøya Røseth, Mona og Arne
NANA 1977  Bærum Aasheim,  Terje
NAUSIKAA 1976  Skien Sørensen,  Harald og Anne Lise
NORA     Christiansen, Truls
NYKSUND 1976  IBMK, Bunnefj. Simonsen, Magne
NØTTERØY 1929  Malmøya Sundal, Eivin og Meilstrup, Hege
RAAK 1914  Oslo Andersen, Kjell Normann og Solveig
RIMFAKSE 1970  Fredrikstad Krohn, Michael Monrad 
RISØR II 1914  Risør Stiftelsen RS RISØR II
ROLLON 2011 Drøbak Børre Søraas-Sæther
RUGGEN 1970  Richmond, CA Kessel, Kjell
RYVINGEN 1919  Frognerkilen Stiftelsen LS Ryvingen v/Ove Furseth
SANDEFJORD 1913  Oslo Revold, Tobias
SIGNORA 1979  Drammen  Solberg, Espen
SIGURD SEGLAR 1986  Tromsø Lindgård, Sigmund N.
SO LONG 1972  Asker Ruud, Egil og Wiig, Grete
SVAAP II     Ole Torbrgsen
SVOLVÆR 1897  Leknes Kjelstrup, Sigurd (Svolvær)
TASSEN 1984 Nordheimsund Gry Merethe Kyrkjeeide & Lars Djupevaag
TITANIA 1890  Oslo Andersen, Kjell Nordmann
TORDENSKIOLD     Gjertsen, Ivar
TORUNGEN     Kveseth, Per
TRYGG 1915  Sætre Eriksen, Kristian og Hilde
TRÆNA 1966  Tønsberg Lia, Per Olaf
ULAS MINDE 1898 Oslo Miles Anderson
VARG 1991 Fredrikstad Espen Eggen
VEGA 1905  Asker Øverberg, Jan
VELSIA 1890  Falmouth, England Cox, David
VENUS 1889  Oslo Norsk Maritimt Museum
VILDE 1981  Nesøya Røseth, Mona og Arne
WEST WIND 1889  Røyken Antonsen, Truls og Nyen, Helene
WYVERN 1896  Stavanger Stavanger Museum AS, Avd. Sjøfart
YANGONA 1969  Larvik Larsen, Per Oscar

Hva skjer?

1. mars
SSCA Medlemsmøte
5. april
SSCA Medlemsmøte
20. mai
SSCA Trutningsseilas
2. juni - 4. juni
Hurum Trebåtfestival
2. juni - 4. juni
Sail Isegran
3. juni
SSCA Regatta
9. juli - 30. juli
SSCA Sommerseilas
23. september
SSCA Toddyseilas
15. november
SSCA Årsmøte

Våre sponsorer

SSCA på Facebook

Innlogging

Innlogging er bare nødvendig for å skrive artikler.